Ara: Sesli Şiirler Video Şiirler

Işın Ergüney Şiirleri - 48 şiiri bulundu. { Biyografisi - Işın Ergüney Şiirleri - Fotoğrafları - Videoları }

SairBul.com - Şair Işın Ergüney Hayatı - Işın Ergüney Şiirleri

Işın Ergüney

Kendi anlatımıyla hayatı:

16 Ağustos 1954 de Trabzon'da doğdum. Ortaokulun 2.devresine kadar Trabzon'da yaşayıp- okuduktan sonra 1968 yılında ailecek İstanbul'a yerleştik.

Vefa lisesi orta kısmını ve lisesini bitirdim. (Vefa lisesinin 100.yıl onur mezunuyum.)

Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nun Radyo TV ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesinde Gazetecilik ve Halkla İlişkiler dalında master eğitimimi yaptım.

1972-1975 yılları arasında Nilüfer, Edip Akbayram, Ali Kocatepe ve Yeliz'in Fan Club kurucu başkanlığını yaptım. Başta rahmetli ağabeylerim Cem Karaca, Barış Manço olmak üzere o dönemin tüm sanatçılarıyla birlikte Türk Pop müziğinin emekleme döneminde beraber olma şansını buldum.

Aynı dönemde "Grup Barış Çocukları" adı altında oluşturduğum Gençlik Grubuyla Radyo istek programlarının değişmez ismi olduk...

Yine bu dönemde yaklaşık 100 radyo programında yer aldım.

1972 yılında bir kamu kuruluşunda başlayan memuriyet hayatımı Ocak 1998'de SSK İstanbul Sağlık İşleri Müdür Yardımcılığı göreviyle tamamlayarak emekliye ayrıldım. Halen Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneğinde (OHSAD) Dernek Müdürü olarak görev yapmaktayım.

Şiir, Fotoğrafçılık, arkeoloji ve geziler özel hayatımın vazgeçilmezleridir.

www.siirkolik.com adlı şiir sitesinde editörlük yaparak çok geniş bir kitleye -şiir dostlarına-ulaşıyorum.

Evliyim, Umut ile Barış adında iki oğula sahibim.

Bazı Şiirleri

amung